„Барселона“ се издъни срещу „Селта Виго“ в Ла Лига след късен гол на Яго Аспас

„Каталунците“ направиха 3:3. Отборът, воден от Сержи Бархуан, пропиля аванс от 3 гола.

Домакините започнаха с положение пред вратата на Тер Стеген.

В 1-вата минута удар на Яго Аспас премина вдясно от дясната греда.

Гостите откриха резултата.

В 4-тата минута Ансу Фати се разписа за „Барселона“.

Гостите удвоиха.

В 17-ата минута Серхио Бускетс реализира след подаване от Мемфис Депай. В 30-ата минута удар от пряк свободен на Яго Аспас премина встрани от вратата.

Домакините пропуснаха добро положение.

В 33-тата минута Айду стреля над вратата.

Гостите вкараха 3-ти гол.

В 34-тата минута Мемфис Депай отбеляза след пас от Жорди Алба. В 42-рата минута изстрел на Хави Галан премина встрани от вратата. През второто полувреме домакините се разиграха.

Домакините отбелязаха.

В 51-вата минута Яго Аспас реализира след лошо изчистване от Роналд Араухо. В 68-ата минута Нолито се разписа, но голът беше отменен поради засада.

Домакините намалиха изоставането.

В 73-тата минута Нолито отбеляза след пас от Хави Галан.

Гостите пропуснаха добра възможност за увеличаване на резултата.

В 85-ата минута удар на Френки Де Йонг срещна горната греда.

Домакините стигнаха до пълен обрат.

В 95-ата минута Яго Аспас вкара след подаване от Хави Галан.

Това е последният мач на Сержи Бархуан начело на „Барселона“. В следващия си мач „каталунците“ ще бъдат водени от Шави Ернандес.

След тази среща „каталунците“ заемат 9-ото място с актив от 17 точки, докато „Селта Виго“ заема 14-то място с 12 точки.

В следващия си мач „Барселона“ ще се изправи срещу „Еспаньол“.